Güvenli, İleri ve Ücretsiz Radyoterapi Tedavisi

Radyoterapi tedavisi, radyasyon tedavisi cihazları vasıtası ile hastalıklı bölgenin ışınlanarak tümörlü hücrelerin ortadan kaldırılması amaçlanan bir tedavi yöntemidir. Tedaviler günlük seanslar halinde yapılır ve birkaç günden haftalara kadar uzanan bir süreçte devam eder. Tedavi süresine ve şekline radyasyon onkoloğu doktor karar verir.

Radyoterapi tedavisi (ışın tedavisi - şua tedavisi) kanser hastalığında tek başına veya cerrahi/kemoterapi ile birlikte uygulanmaktadır. Radyoterapi, radyasyon onkolojisi doktoru tarafından bilgisayarlı planlama destekli bir şekilde planlaması yapılıp uygulandığında başarı oranları yükselmektedir. Bu nedenle radyoterapi tedavisinde teknoloji ve tedavi ekibi birlikteliği önemlidir.

Radyoterapi tedavisi günümüzde kanser hastalarının yaklaşık yarısında kullanılan bir tedavi yöntemidir. 3 boyutlu konformal radyoterapi planlaması, IMRT uygulamaları kullanılarak yapılan radyoterapi tedavisi kanser hastalığının tedavisinde etkilidir.


Teknolojik yeniliklerin radyoterapiye katkısı:


Teknolojik gelişmeler doğrultusunda radyoterapi tedavisi sürekli güncelleniyor. Radyasyon onkoloğu gözetiminde ki uygulamalar ile tümörlü bölgeler tedavi planlama sistemleri (TPS) aracılığıyla çevre organlara zarar vermeden tedavi edilebilir. İnsan faktörü ve teknolojik gelişmeler eş güdüm ile hastaların tedavisine yardımcı olur.

Tedavi öncesi hastalıklı bölgenin bilgisayarlı tarama yöntemi ile detaylı bir şekilde incelenmesi sonucunda hastalıklı bölge ile normal bölge arasında ayrım yapılabilmektedir. Bu sayede ışın tedavisi sadece tümör bölgesine uygulanıp yan etkiler azaltılabilmektedir.

Her Hastaya Ayrı ve Özelleştirilmiş Tedavi:

Doktorunuz tarafından incelenen rapor ve filmler sonucunda yapılacak değerlendirme ile hastaya özgü bir tedavi planı ortaya çıkar. Radyoterapi ekibi tarafından hazırlanan bu ayrıntılı tedavi planı her gün kontrol edilen tedavi uygulamaları ile hastalığın tedavisinde kazanımlar sağlar.

Kliniğimizde tedavi uygulamalarında bilgisayarlı planlama desteği kullanılmaktadır. Radyasyon onkoloğu, radyasyon fizikçisi ve radyoterapi teknikerleri ile ekip olarak tedavi planlaması ve uygulaması yürütülmektedir.Özel Sağlık Sigortaları ve SGK kapsamında Ücret alınmadan hizmet verilmektedir.

Şişli Kolan International Hospital Radyoterapi Merkezi
Kaptanpaşa Mah. Darülaceze Cad. No: 14 Okmeydanı / Şişli / İSTANBUL
0212 222 0 888
Hasta danışma no ve Whatsapp hattı 0530 955 08 33

if (CurrentPage.LanguageID == 1) { }